• Çalışma Saatleri
  • Pzt-Cm 9:00 - 20:00
  • Cmt-Pz 9:00 - 20:30

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto Ekspertiz Nedir?

Oto Ekspertiz Nedir?

Otomotiv sektöründe yer alan son teknoloji hasar bulma ve inceleme cihazları ile aracı enine boyuna inceleyerek belgeler ile birlikte sizlere sunulması işlemine verilen isimdir. Günümüzde araç alım satımlarında genellikle ekspertiz raporu çok ciddi şekilde önem arz eden unsurlardan birisi olarak dikkat çeker. Mardin Pilot Garage Oto Ekspertiz, kurumsal yapısı ile anlaşabilir rapor sunumu ile sizlere hizmet verir.

Bu raporu almanız, aslında sizlere araç satımı sırasında kolaylık olacaktır. İkinci el araç alımlarınızda ise aracın hakkında donanımsal olarak her türlü bilgiyi edinmeniz için de olmazsa olmaz işlemlerden birisi olarak dikkat çeker.

Oto Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Oto ekspertiz, ikinci el bir aracın mekanik ve teknik donanım anlamında her türlü seçeneği ile alakalı olarak bilgi sahibi olmanızı sağlayan bir sistem durumundadır. Bir ekspertiz şirketine aracı götürdüğünüzde aracın altına üstüne ve diğer aklınıza gelebilecek her yerine bakarak sizlere bu anlamda bilgiler sunarlar.

Ekspertiz işleminin en iyi yanlarından birisi de sizlere her konuda detaytlı bilgi sunar. Son teknoloji makineler ile birlikte işin uzmanları tarafından inceleme yapılır. Genel olarak;

  1. Aracın boyalı olup olmadığı kontrol edilir.
  2. Araçta değişen parça olup olmadığı analiz edilir ve raporlanır.
  3. Aracın motor yaşını öğrenmek için çalışma yapılır.
  4. Aracın kilometresi ve motor ömrü arasında ki tutarlılık kontrol edilir
  5. Aracın alt takım ve yürüyen aksamında sıkıntı olup olmadığı incelenir.

Kısacası bir aracı götürdüğünüz zaman o araç ile alakalı olarak merak ettiğiniz her türlü seçeneği öğrenmenize yardımcı olan bir sistem olarak da dikkatleri çekiyor. 

Mardin Pilot Garage Oto Ekspertiz, ile içiniz rahat olsun.